K správnemu pochopeniu termínu detoxikácia je potrebné si uvedomiť, čo je to toxicita. Toxicita znamená výskyt jedov v organizme v podobe hromadených hlienov z mliečnych produktov, dráždivých chemických  látok (napr. škodlivé „éčka“), zložitých cukrov, toxických kovov a minerálnych usadenín.  Fyzickými prejavmi toxicity sú symptómy rôznych ochorení ako môžu byť prejavy od bežnej kožnej vyrážky, angíny až po ťažké ochorenia ako je cukrovka či rakovina. A preto je potrebné si uvedomiť, že stav toxicity je spojený s oslabenou funkciou tkanív a orgánov. Prejavy ochorenia nie sú teda nič iné ako len príznaky toho, že telo potrebuje vyčistiť a opraviť.

Symptómy ochorenia ako prejavy toxicity organizmu existujú na podklade základných príčin ako je 1.  Acidóza (prekyslenie) organizmu – vyvolávajúca zápal, vredy až atrofiu (odumieranie tkanív), 2 Samotná toxicita chemickými látkami spôsobujúca poruchu tkanív, 3.oslabená funkčnosť tkanív môže byť daná aj geneticky.

Chronické či degeneratívne choroby nemôžete iba klasicky „liečiť“, nakoľko iba samotná klasická liečba by mohla  stav iba zhoršiť. Oslabené telo potrebuje regenerovať. Iba správna regenerácia a detoxikácia môže odstrániť príčinu symptómov. Detoxikácia je jediný spôsob k nastoleniu pravej rovnováhy v organizme. Detoxikácia zbaví vaše telo prekážok, alergizujúcich látok, hlienov, ťažkých kovov a chemických látok. Tak ako komín po zime je potrebné prečistiť od sadze aby vaša piecka mala dobré spaľovanie, rovnako detoxikácia organizmu umožní dobré trávenie, vstrebávanie a zužitkovanie živín a správne vylučovanie odpadových látok. Z dostupných  detoxikačných produktov vhodným na  vnútorné prečistenie a regeneráciu či obnovu organizmu je TRIPHALA prírodný bylinný prípravok.

Je potrebné si uvedomiť skutočnosť, že v dnešnej dobe je prakticky nemožné sa vyhnúť toxickému pôsobeniu látok, či už z potravín alebo prostredia. Stačí si len predstaviť, že denne sa stretávame s ľuďmi ktorí fajčia, exhaláty z aut, konzumujeme potraviny, ktoré sú chemicky ošetrené, pijeme vodu z plastových fliaš. Je nesmierne náročné sa vyhnúť akýmkoľvek chemickým vplyvom zaťažujúcich ľudský organizmus, avšak dopad týchto faktorov môžeme zmierniť našim životným štýlom.

Detoxikáciou sa posilňuje funkčnosť buniek a preto, pravidelná detoxikácia organizmu je základom z regeneračných techník. Základná očista by mala byť robená na jar kedy sa prebúdza činnosť našej „továrni“ pečeň, avšak naše životné prostredie nás núti aby očistné procesy  sme vykonávali častejšie aspoň  2 krát do roka.

V tejto kapitole sa pojednáva o fyzickej detoxikácii. Pretože ľudská bytosť je tvorená okrem fyzického tela svojou pravou podstatou teda jeho dušou, druhou stránkou problematiky detoxikácie predstavuje naša mentálna a emocionálna detoxikácia. O tom viac v časti sila pozitívneho myslenia.

 

Ako začať cestu detoxikácie – cestu za zdravím?

Výživa – po detoxikácii je pre regeneráciu organizmu nesmierne dôležitá „správna“ výživa. Existuje skupina potravín označovaná ako „ SUPER FOOD“. Do tejto skupiny sú zaraďované napríklad zelene riasy, Kustovnica čínska (Goji Bery), včelí peľ,  nefermentované kakao. Samozrejme organicky pestované potraviny, ktoré svojim obsahom prítomných vitamínov a minerálov zabezpečujú dostatočný prísun živín pre správnu funkciu organizmu. Organizmus, ktorý má dostatok živín spustí regeneračné mechanizmy. Telu sa síce dá pomôcť selektívnou symptomatickou terapiou avšak tento spôsob liečby nevedie k celkovému uzdraveniu. Telo treba liečiť komplexne správnou výživou a pozitívnymi návykmi.

Ak chceme niečo v našom živote zmeniť, dosiahnuť lepšie výsledky musíme začať robiť veci iným spôsobom. Teda zmena životného štýlu je nevyhnutná. Je šialené si myslieť, že pokiaľ budem stále mať rovnaké stravovacie návyky, rovnaký životný štýl, že sa niečo v mojom živote zmení. A preto  zmena je nevyhnutá.