Čo keby som Vám povedal, že tu máme úžasný liek, ktorý by výrazne znížil riziko vzniku rakoviny, zlepšil by trávenie a pomohol odstrániť stres a úzkosť z vášho života. Mohli by sme hovoriť, že ide o zázrak modernej medicíny?  Pravdepodobne áno.

A keby som Vám povedal, že tento liek je 100% zadarmo? V skutočnosti je tento liek hneď vedľa Vás! Týmto liekom nie je nič iné ako ČERSTVÝ VZDUCH!

Percento ľudí, ktorí skutočne dýchajú správne je prekvapivo naozaj málo. Znie to neuveriteľne  ale až 75% z nás dýcha nesprávne a v dôsledku toho trpia nedostatočným príjmom čerstvého vzduchu do pľúc a tým aj kyslíkom do našich buniek.

Respiračný systém je jedinečný v tom, že sa dá ovládať. Je riadený jednak autopilotom -  autonómnym vegetatívnym nervovým systémom napríklad počas spánku alebo môže byť riadený našim vedomím konaním napríklad počas meditácie. Autopilot, ktorý riadi naše dýchanie je jednak požehnaním ale môže byť aj prekliatím. Požehnanie spočíva napríklad v tom, že nás drží pri živote počas spánku a druhou stranou mince je, že zabúdame na to, že máme plnú kontrolu nad riadením  tohto “kokpitu.”

 

Aké sú prínosy zdravého dýchania

- 70% celkového vylučovania sa deje cez pľúca vo forme plynov a drobných častíc.

- Hlboké dýchanie má masážny účinok na vnútorné orgány.

- Správny nádych a výdych je nevyhnutný pre zdravé trávenie. (Opakované rozširovanie dutiny pľúc prispieva k masáži vnútorných orgánov vrátane čriev).

- Bohatá ponuka čerstvého vzduchu zabezpečuje dostatočný prísun kyslíka pre červené krvinky, ktorý je potrebný pre ich správnu funkciu. Zdravé bunky by mali primať kyslík až do 98-99% nasýtenia, v prípade ak je táto hodnota nižšia hrozí, že si žiadate o problém. V skutočnosti, s nedostatok kyslíka v červených krvinkách sa spája s tvorbou rakovinových buniek v organizme.

V roku 1931, Otto Heinrich Warburg získal Nobelovu cenu vo fyziológii pre preukázanie súvislosti, že rakovinové bunky sú vytvárané v dôsledku nedostatočného príjmu kyslíka dýchaním. Tu je vyhlásenie od Dr. Warburga:

"Príčina rakoviny už nie je tajomstvom. Už vieme, kedy sa objaví a to kedykoľvek v prípade ak bunka neprijme minimálne 60% svojej potreby kyslíka.  Rakovina, ktorá je nad všetkými ostatnými chorobami, má nespočetné množstvo sekundárnych príčin. Ale aj pre rakovinu, je iba jedna hlavná príčina. Zhrnuté niekoľkými slovami, hlavnou príčinou vzniku rakoviny je nahradenie vzdušného kyslíka v zdravých bunkách cukrom vytvoreným fermentačným (kvasným) procesom. Všetky zdravé  bunky organizmu potrebujú pre uspokojenie svojich energetických potrieb vzdušný kyslík, zatiaľ čo rakovinové bunky získavajú energiu z anaeróbneho rozkladu glukózy (fermentácia bez prístupu vzduchu). Všetky zdravé telesné bunky sú závislé na kyslíku teda  aeróbne, zatiaľ čo všetky rakovinové bunky sú čiastočné anaeróbne. "

A preto správne dýchanie je niečo, na čo by sme sa mali mi všetci predovšetkým zamerať. Mohol by to byť  ten najjednoduchší spôsob, ako si zlepšiť náš zdravotný stav a tak predchádzať  problémom po našej životnej ceste.

Vyskúšajte toto jednoduché dychové cvičenie:

Skvelým spôsobom ako vypracovať svoj dych a podporovať prirodzene plnšie dýchanie a to tak, že úmyselne úplne vydýchnete všetok svoje dych. Väčšina z nás nie úplne vydýchne všetok starý, vydýchaný vzduch, ktorý pretrváva v dolnej časti pľúc. Toto je dobrý spôsob, ako vytlačiť starý odkysličený a priviesť čerstvý okysličený vzduch:

1.) Urobte veľký nádych

2.) Pomaly vydychujte až do bodu, kde by ste prirodzene zastavili výdych, a potom jemne skúste ešte trochu viac vytlačiť vzduch.

3.) Opakujte tento cvik päťkrát.

Toto cvičenie Vám pomôže priniesť viac čerstvého kyslíka do dýchacieho systému a tiež začať posilňovať svaly hrudného koša. Ako budete pokračovať v tomto cvičení a zapracujete ho do vášho každodenného života, postrehnete, že Váš výdych trvá dlhšie. A vaše bunky budú šťastné, čo sa prejaví na vašom zdraví.

Nesnažte sa uvedené cvičenie praktikovať intenzívnejšia resp. dlhšie ako je uvedené. Ani maratón nemôžete zabehnúť bez dôkladnej prípravy. Ak by ste sa snažili vykonávať tento cvik dlhšie bez predchádzajúcej prípravy, mohlo by dôjsť  vzniku hyperventilácie. V každom prípade sa nesnažte robiť cvik v klimatizovanom prostredí.

Ak nedokážete praktikovať dychové cvičenia dôsledku vonkajších vplyvov ako sú psychický stres,  ktorý je jedným najzávažnejším rizikovým faktoru vzniku civilizačných ochorení alebo potrebujete rýchlu pomoc riešiť zdravotný problém v takom prípade je tu pre Vás pomoc prípravkom Phytodynamic. Phytodynamic „kapsula zdravia“ zabezpečuje správny bunkový metabolizmus, čiže zabezpečuje správnu premenu látok (jednou z nich je aj vstupný kyslík) pri získavaní energie, tvorbe potrebných základných stavebných zložiek bunky, čím pomáha bunke k jej správnej funkcii. O tom viac zas niekedy nabudúce.